Træningstider for FodboldUngdom

Nedenunder finder du træningstider for afdelingen. Har du spørgsmål til træningstiderne eller til trænerne er du velkommen til at kontakte dem. Har du brug for hjælp fra et udvalgsmedlem kan du finde yderligere oplysninger om udvalgsmedlemmerne for afdelingen HER.

Vinter 2018/2019

Holdnavn Årgang Træningsdag Træningstid Træner / Instruktør Kontakt Bane Note
U6 + U7 mix

Årgang 2012 / 2013

Torsdag

16.45 - 17.30

Michael Seehagen

Kent Iskov

Visar Rusta

michael_seehagen@hotmail.com

iskov_kent@hotmail.dk

vis_ari@live.dk

Indendørs, uden bander
U8 mix + U9 piger

2010 og 2011

Fredag

16.00 - 16.45

Marc Westergaard

Susanne Lund Nielsen

Brita Skovmand

Marc.westergaard@hotmail.com

brita_skovmand@hotmail.com

susse1012@gmail.com

Susanne tlf. 25214558

Indendørs
U9 drenge

Årgang 2010

Fredag

16.45 - 17.30

Kim Hjort-Pedersen

kahape@hotmail.com

61224436

Indendørs
U10 mix (+U9)

Årgang 2009 (+2010)

torsdag

16.00 - 16.45

Per Johannsen

Morten Petersen

(Per)mejerivaenget46@hotmail.com

tlf. 20862817

(Morten)virkflex@gmail.com

tlf. 23460902

Indendørs, uden bander
U11 Piger

2008

Fredag

17.30 - 18.15

Morten Pedersen

Thomas Behrmann

(Morten)mpmorten37@gmail.com

tlf. 30213671

(Thomas)behrmann1977@gmail.com

tlf. 30504030

Indendørs
U11 + U12 drenge

2007 og 2008

Fredag

18.15 - 19.00

Martin Good

Bastian Dreier Jessen

(Martin)grd.good@gmail.com

40719515

(Bastian)bastian@grafisk-arbejde.dk

22475283

Indendørs
U13 drenge

2006

Fredag

19.00 - 19.45

Jørn Jensen

bubber1966@gmail.com

40867412

Indendørs
U13 + U14 piger

Årgang 2005 + 2006

Fredag

16.00 - 17.30

John Zimmer

Lisbeth Bager

(John) johnz.guderup@gmail.com

51221912

(Lisbeth)bagerlisbeth@gmail.com

26153954

Augustenborg Hallen
U14 + U15 +U16 drenge

Årgang 2003, 2004, 2005

Opdateres senere

Opdateres senere

Martin Christensen

Søren Pedersen

Daniel Pedersen

(Martin)martinchristensen18@yahoo.dk

51334116

(Søren)swp@sloth-moller.dk

40423136

(Daniel)Danielpedersen311@yahoo.dk

29709446

Hørup indendørs + Egen udendørs
U17 drenge

Årgang 2002

Opdateres senere

Opdateres senere

Per Andersen

per-trine@live.dk

50700650

Augustenborg indendørs, Egen udendørs
Damer

Onsdag

20.00 - 21.00

Opdateres senere

Opdateres senere

Indendørs