Træningstider for FodboldUngdom

Nedenunder finder du træningstider for afdelingen. Har du spørgsmål til træningstiderne eller til trænerne er du velkommen til at kontakte dem. Har du brug for hjælp fra et udvalgsmedlem kan du finde yderligere oplysninger om udvalgsmedlemmerne for afdelingen HER.

Indendørs 2017/18

Holdnavn Årgang Træningsdag Træningstid Træner / Instruktør Kontakt Bane Note
U6

2012

Fredag

16.15 - 17.00

Susanne Lund Nielsen

U7

2012

Fredag

16.15 - 17.00

Susanne Lund Nielsen

U8

2010

Fredag

17.00 - 17.45

Kim Hjort-Pedersen

U9

2009

Fredag

17.00 - 17.45

Per Johannsen; Morten Petersen

U10

2008

Tirsdag

Fredag

17.00 - 18.00

17.45-18.30

Martin Good

Nicolaj Midtgaard Andersen

U10P

2008

Fredag

15.30 - 16.15

Morten Pedersen

Thomas Behrmann

U11

2007

Tirsdag

Fredag

17.00 - 18.00

17.45 - 18.30

Alex Christensen

Bastian Dreier Jessen

U12

2006

Tirsdag

16.00 - 17.00

Nikolaj Behrendtz

U12P

2006

Fredag

18.30 - 19.15

John Zimmer

Efterår 2017

Holdnavn Årgang Træningsdag Træningstid Træner / Instruktør Kontakt Bane Note
U6 og U7 Mix

2012,2011

Mandag

17.00-17.45

Susanne Lund Nielsen

Kim Hjort-Pedersen (assistent)

(Susanne) 25214558 - susse1012@gmail.com

(Kim) 31601988 - kahape@hotmail.com

De to årgange træner sammen og stiller op i DBU's U7 række.

U8 Mix

2010

Mandag

Torsdag

17.00 -18.00

Kim Hjort-Pedersen

31601988 - kahape@hotmail.com

På de dage hvor der spilles kamp torsdag er der ingen træning inden.

U9 Mix

2009

Tirsdag

Torsdag

17.00-18.00

Per Johannsen

Morten Petersen

(Per) 20862817 - mejerivaenget46@hotmail.com

(Morten) 23460902 virkflex@gmail.com

På de dage hvor der spilles kamp Tirsdag er der ingen træning inden

U10 Piger

2008

Onsdag

16.30-18.00

Morten Pedersen

Thomas Behrmann (assistent)

(Morten) 30213671 - mpmorten37@gmail.com

(Thomas) 30504030 - tc_behrmann@hotmail.com

U10 Drenge

2008

Mandag

Onsdag

17.30-18.30

Martin Good

Nicolaj M. Andersen

(Martin) 40719515 - grd.good@gmail.com

(Nicolaj) 29723662 - nicolaj241282@gmail.com

U11 Drenge

2007

Mandag

Onsdag

16.30-17.30

Alex Christensen

Bastian Jessen

(Alex) 23661765 - ac@bbsyd.dk

(Bastian) 22475283 - bastian@grafisk-arbejde.dk

U12 Drenge

2006

Onsdag

16.00-17.00

Nicolai Behrendtz

26665275 - nicolaikock@hotmail.com

U12 og U13 Piger

2006,2005

Tirsdag

Torsdag

16.00-17.00

John Zimmer

Mellani Zimmer (assistent)

(John) 51221912 - johnz.guderup@gmail.com

U13 og U14 Drenge

2005,2004

Tirsdag (Hørup)

Torsdag(Guderup)

18.00-19.30

Søren Wagner Petersen

40423136 - swp@sloth-moller.dk

U15 og U16 Drenge

2003,2002

Mandag

Onsdag

18.00-19.30

Per Andersen

Kim Michaelsen

(Per) 50700650 - per-trine@live.dk

(Kim) 29485802 - kim.michaelsen@hotmail.com